פסטיבל הבירה בירושלים

הבירות שישתתפו

מעל ל 150 סוגי בירה מרחבי הגלובוס הופעות חיות של אמנים מהשורה הראשונה בארץ הרכבים אלקטרוניים מהארץ ומהעולם אקססוריז ואוכל שבא טוב עם בירה

אלכסנדר

אלכסנדר היא מבשלת בירה בוטיק ישראלית, שהוקמה בשנת 2008 עם מטרה ברורה: לייצר בירה קראפט ישראלית מעולה, שתעמוד בשורה אחת עם מיטב המבשלות בעולם.
המבשלה מייצרת בירה טרייה, לא מסוננת ולא מפוסטרת במגוון סוגים וטעמים נפלאים.
הבירה מיוצרת מחומרי גלם באיכות הגבוהה ביותר, בשיטות בישול מתקדמות ובכמויות קטנות שמאפשרות הקפדה ושליטה מלאה באיכות.
אלכסנדר היא בירת הקראפט הישראלית היחידה שזכתה כבר מספר פעמים במדליות זהב באולימפיאדת הבירה בגרמניה, ולכן אנחנו גאים להגיד שהבירה שלנו היא הבירה הישראלית הטובה בעולם. 
 
בירבאזאר
בירבזאר, במילה אחת. 
התחלנו את הדרך שלנו בעולם בירות הבוטיק הישראליות בשנת 2013, 
שנת 2014 הוקם סניף שוק מחנה יהודה האגדי המוכר בזכות אווירת השוק המיוחדת, סניף שכל ירושלמי מכיר וכל תייר שמבקר בירושלים מגיע לראות על מה המהומה.
ב2015 הגשמנו חלום והקמנו מבשלה בנגב ולאט לאט הצטרפו למשפחת הבירות שלנו עוד סגנונות בירה וטעמים חדשים ומרעננים.
כיום, בירבזאר היא בעלת מבשלת בירות בוטיק ישראליות והיא מונה 6 סניפים.
נגלה לכם סוד קטן...
בפסטיבל הבירה ירושלים 2019 השקנו את הסניף הנייד החדש לאירועים שלנו, קוראים לו..

Gypsy. Beer There & Everywhere
 
קוסטריצר
"קוסטריצר" - זוהי בירה המיוצרת ממספר סוגי לתת כהה ושעורה איכותיים ומותג זה נמנה בין 5 המותגים של תאגיד הבירה "ביטבורגר" בירה קוסטריצר מיוצרת משנת 1543 ומבשלה זו הינה אחת מהמבשלות העתיקות שקיימות ביום בגרמניה- ממוקמת בצפון גרמניה ב " באד קוסטריץ" על יד העיר לייפציג המבשלה נרכשה בשנת 1991 על ידי תאגיד ביטבורגר ומשווקת בהצלחה רבה גם ב 50  מדינות נוספות מחוץ לגרמניה בירה קוסטריצר הינה הנמכרת ביותר בגרמניה בקטגוריית הבירות הכהות – מעל 400000 הקטו- ליטר בשנה ומאד פופולארית בטעם רך וקטיפתי. טעמה של הבירה מאד ייחודי: מרירות עדינה ומתיקות משתלבים יחד עם צבע מהגוני כהה וקצף רענן ומעניקים ניחוח + ארומה נפלאה וטעם קטיפתי לכל מי שטועם אותה קיימת ב 2 סוגי אריזה: בקבוק 500 מ"ל ומיני חבית של 5 ליטר. 4.8% כהל בנפח.
ג'מס
ג'מס הינו סיפור על מסע ארוך, אהבה ישנה, הגשמת חלומות וחלוציות מודרנית, אשר לצד המרכיבים הטובים ביותר ומכשור טכנולוגי מתקדם, המון אהבה וטיפה של קסם, מביאים לנו בירה ישראלית טרייה, מרעננת והכי איכותית שיש. 
מבשלת ג'מס הוקמה בשנת 2009 ע"י ג'רמי (JEM) וולפלד שחלם על הקמת מבשלת בירה בישראל, למד וחקר את הנושא במשך שנים רבות וחבר אל דניאל אלון, עו"ד ויזם – שניהם עלו לישראל מארה"ב. אליהם הצטרף דרור ארז, שהגיע מעולם המסעדנות וחיי הלילה של תל אביב. יחד, הקימו את מבשלת ג'מס הייחודית בפתח תקווה.
בג'מס מייצרים בירה טבעית ואיכותית - לא מסוננת ולא מפוסטרת, המיוצרת בתהליך מוקפד ומקצועי. כיום, ג'מס מייצרת פורטפוליו עשיר של 12 סוגי בירה קראפט ישראלית איכותית וביניהן:
PILS, 8.8, WHEAT, IPA, AMBER ALE, STOUT, DARK LAGER
חתול שמן
Trappe La
בעולם כיום פועלות 8 מבשלות בירה שנקראות  TRAPPIST BEER  בירות אלו מבוססות על מתכונים עתיקים שהנזירים בעצמם רקחו וייצרו לשימושם העצמי ולאחר מכן החלו אף בהפצתם. בייצור הבירה השתמשו במוצרים איכותיים מן הטבע ( מים-לתת-כשות-חיטה ושמרים ) אשר היו בקרבת מנזר בו התגוררו. 7 מן המבשלות ממוקמות בבלגיה ואחת בהולנד. בירות אלו הינן עשירות בטעם ובמרקם קטיפתי ובעלי אורך חיים ארוך מאשר בירה רגילה. בישול הבירה החל במאה ה15 בחבל נורמנדי שבצרפת. בתחילת המאה ה 19 המשטר בצרפת גרש את הנזירים והורה להם לחפש לעצמם מקום מקלט אחר בו יוכלו לנהל את אורח החיים שלהם ולאחר זמן הם התיישבו באזור חקלאי הולנד שנקרא "קונינגסהוון" מקום בו ממוקמת היום המבשלה על יד העיר טילבורג שבהולנד. עם ההכרה באיכויות החקלאיות הטבעיות המעולות של המקום ושל כלל הרכיבים לייצור בירה החלו ביצור עצמי ולאחר מכן החלו גם  מכור לתושבי הסביבה ומזה הם התפרנסו בנוסף. כיום המותג מופץ במדינות רבות בעולם ובהצלחה לא מבוטלת- איכות הבירה הינה שם דבר בכל פאב/בר ברחבי תבל. סיסמת המבשלה היא TASTE THE SILENCE  שפירושה טעם את השקט היא מבוססת על כך שכאשר יש בחלל האוויר שקט אזי אפשר ליצור איכות בכל תחום תוך כדי אפשרות לשמוע את ההערות באם יש.
קרומבכר

קרומבאכר, בירת הפרמיום מספר 1 בגרמניה נחשבת למבשלת הבירה הפרטית הגדולה ביותר בגרמניה ומובילה את קטגורית הבירה בשוק הגרמני עם מעל ל 200 שנות ניסיון ומומחיות. הבירה מיוצרת מחומרי הגלם האיכותיים ביותר וממי מעיינות טבעיים מנהר הקרומבאך שבבעלות המבשלה.
המסורת, האיכות האותנטית, החדשנות והבנת צרכני קטגורית הבירה הם החזון העומד מאחורי בירה קרומבאכר
 
האטצ'
השם האצ' נובע מהמילה ''לבקוע'', חגיגת רגע היצירה של רעיון חדש. ברוח זאת אנו מציעים את הבירות היצרתיות ביותר בעיר.
ביטבורגר
בירה ביטבורגר הינה הפופולארית ביותר בגרמניה בקטגוריית "בירה נמזגת"
ביטבורגר נמצאת ב כ 40000 נקודות מזיגה בכל רחבי גרמניה 
צריכת הבירה בגרמניה לנפש הינה מן הגבוהות בעולם ובירה זו מהווה  חלק
נכבד מכושר הייצור של התאגיד ( כ 50% ).
מיטב המסעדות – בארים ופאבים בחרו את בירה ביטבורגר כ "בירת הבית"
שלהם ומכאן הגיעה הדרישה גם לרשתות השיווק הגדולות בגרמניה וברחבי
תבל כולה . זוהי בירה המיוצרת על פי המתכון הקפדני עם הרכיבים האיכותיים
ביותר והיא בעלת טעם מיוחד עם מרירות עדינה.
 
בנדקטינר
בירה בנדיקטינר מיוצרת על פי מתכון מיוחד של בישול בירה שהיה מאד נפוץ במנזר "אטטל" בחבל בווריה הגרמני. מבשלת בירה זו נוסדה במנזר בשנת 1609 והיא ייצרה את הבירה על פי המתכון שרקחו הנזירים של בנדיקטין. איכות מעולה של מים מהרי האלפים וחיטה איכותית חברו יחד לייצור איכותי של בירה המאפיינת את אזור החיים הבריאים של חבל בווריה. מבשלת בנדיקטינר צורפה בשנת 2011 לתאגיד הבירה "ביטבורגר" עקב גידול בדרישה העולמית ל בירה מחיטה שהולך ומתעצם עד היום ולאחר שנבחרה על ידה כבירת חיטה מעולה ובכך השלימה את סל המוצרים שהיא מפיצה.מבשלת "אטטל" – בנדיקטינר חיפשה זמן רב פרטנר אשר יוכל להפיץ ולשווק את הבירה באופן מסיבי גם ברחבי העולם ומאחר והיא לא הייתה יכולה לייצר כמות גדולה לצרכי יצוא  היא חברה לתאגיד "ביטבורגר" אשר נותן פיתרון לנושא חיובי זה. הבירה מיוצרת על פי המתכון הסודי והמקורי כפי שרקחו במנזר וכמובן עם הרכיבים האיכותיים ביותר ללא פשרות. איכותם של השמרים באזור "אטטל" נודעו ברחבי העולם מזה שנים רבות. בירת חיטה "בנדיקטינר" הינה רכה וטעימה עם עננות רעננה של השמרים וצבעה גוון צהוב/זהב. היא בעלת ארומה של פרי הבננה ומאד מאוזנת בטעם נפלא, פירותי ומרענן. הבירה מכילה 5.4% אלכוהול ותכולת הבקבוק היא 500 מ"ל. אריזה: 20 בקבוקים בקרטון.

הבירה כשרה  ללא חשש חדש באשור הרב אריה רלב"ג והרבנות הראשית לישראל. 
 
שבט
הגיבור
מבשלת הגיבור שהוקמה ב 2012 בכפר תבור ועברה לכרמיאל ב 2017 הוקמה מתוך אהבה לבירה ולתרבות הקראפט שסביבה. תרבות של חופש, חברותא, יזמות ועזרה לזולת.  בגיבור מאמינים שלכל אחת ואחד מאיתנו יש את המקום שלו והבירה שלו. וגם אם לא מצאת את הבירה שלך אנחנו נמשיך לעזור לך לחפש.. כי גיבור בלי בירה זה כמו כל גיבור.
לף
המתכונים המיוחדים לייצור בירות Leffe (מקור השם של נהר בבלגיה) התגלו במנזר בבלגיה כבר בשנת 1240.
באותם ימים, כאשר המגפה הגדולה הפכה את המים למסוכנים לשתייה, הבירה שלנו לא הייתה רק תענוג. שיטת הבישול של Leffe הפכה אותה למצרך חיוני לציבור: טהורה, מזינה וכמובן טעימה. Leffe  של ימינו עשויה בדיוק מאותם הרכיבים ואותו המתכון שהומצא בשנת 1240. 
Lager Wilder
בירה ספרדית קלאסית מחבל ולנסיה, מיוצרת מדגנים קלויים קלות שמאפיינים את האזור בשילוב שיטת תסיסה תחתונה בואופי בישול בירה צעירה וקלאסית ספרדית. טעמים מתקתקים וניחוחות פירותיים,
חוזק: 4.50%
בלאק ג'אק
צאנג
בהינדי
דודה ש'ך
סטלה ארטואה
בירה סטלה ארטואה היא בירת לאגר סופר פרימיום בהירה וצלולה, הניחנת במתיקות ייחודית וסיומת של מרירות עדינה. בירה סטלה מבושלת במבשלת ארטואה, שהחלה לייצר כבר בשנת 1366 ונחשבת לאחת ממבשלות הבירה הוותיקות והאיכותיות בבלגיה. כיום היא הבירה הבלגית הנמכרת ביותר בעולם. 
 
 
רייזל
שפירא סטאוט
בירה קדימה!
הערך הייחודי של צעד קדימה: לפרוץ את גבולות המגבלות
צעד קדימה היא עמותה שהוקמה על ידי הורים לילדים עם שיתוק מוחי. העמותה היא מהארגונים המובילים בעבודה עם נפגעי
שיתוק מוחי. גישת הארגון פורצת הדרך היא מסע משנה חיים של קבוצת הורים לילדים עם שיתוק מוחי ואנשי מקצוע.
מודל העבודה הייחודי של הארגון מתבסס על גישת החינוך המדריך )פיתו( המאמינה ביכולת להשתנות, ללמוד ולפתח יכולות תוך
נחישות והתגברות אל מול המוגבלות המוטורית. 35 שנות ניסיון אפשרו לנו לפתח, לחדד ולהביא אל תוך המודל חשיבה חדשנית
בלתי פוסקת, שהיא חלק מה DNA שלנו. כאמור, לארגון יכולת הוליסטית ללוות חניכה או חניך מינקות ועד בגרות במסגרת מגוון
המסגרות ברחבי הארץ. פעילותה הייחודית של צעד קדימה הובילה רשויות מקומיות ועיריות להזמין את העמותה להקים מרכזי
פעילות בערים בהן ישנו מחסור משווע של שירותים ותוכניות לאוכלוסיות עם מוגבלויות.
מלכת העמק
מלכת העמק
IPA .. לא מסוננת,לא מפוסטרת וללא חומרים משמרים הבירה המיוחדת שהייתי בוחר היא זו
ipa בירה בסגנון
טרופית פירותית
אחוז אלכוהול 6.5
ארומה עשירה וטובה, כשות נוכחת כל הדרך וסיום יבש
בירה בוטיק מעמק חפר
. בירה טרייה מיוצרת בבישול ידני
הוגרדן
בירה הוגרדן היא בירה בלגית מעורפלת ובהירה הודות לשימוש בכוסברה וקליפות תפוז הוגרדן עשירה מאוד בטעם חמצמץ-מתוק וסיומת עדינה ומרעננת הוגרדן היא הבירה המוערכת ביותר בסגנונה בעולם.
שפירא IPA
הסיפור שלנו הוא על שני אחים ובירה אחת. הוא קורה בירושלים. הוא מתחיל במטבח ביתי, עם קערות פלסטיק וצינורות מאולתרים, ונגמר במבשלה מאובזרת עם הציוד המתקדם ביותר בעולם. באמצע היו לנו כמה מדליות בתחרות מבשלות ביתיות, התמחות ארוכה בארה"ב, והמון תשוקה. עכשיו יש לנו מבשלה ויש לנו בירה. בירה שפירא.
בירה עשר
רונן
דארק מאטר
שפירא חיטה
גאלאגר
שפירא ג'ק
עמק האלה
שפירא בהירה
שפירא לאגר
וויטני
פרשר דרופ
רכישת כרטיסים
לוח זמנים
איך מגיעים
איפה לנים